EKO 100 MAJA EHITUS

Maja ehitamine

Elumajade EKO 100, 120, 136, 144 ja 180 tööde kirjeldus etappide kaupa. Etappides loetletud tööd sisalduvad pakettide hinnas.

1. Etapp

VÄLISSEINAD

Tehases valmistatakse välisseina elemendid.

VUNDAMENT

Valatakse armeeritud ja soojustatud plaatvundament koos r/b trepimademega. Hind sisaldab soojustatud ja tsementkiudplaadiga kaetud ääredetaile, plaadi alust soojustust EPS 100 paksusega 150mm, vundamendi sisse paigaldatud vee- ja kanalisatsioonitorusid. Mulla- ja täitetööde tegelik maht täpsustatakse ja lisatakse esimese etapi hinnale juurde.

2. Etapp

VÄLISSEINAD

Paigaldatakse välisseina elemendid.
Voodrilaud hööveldatud, kaetud Vivacolor Kolorexiga, puitroov, tuuletõkkekangas Tyvek.
Kandev puitkarkass 45x145mm. Alumine vöö sügavimmutatud.


VAHELAETALAD, SARIKAD.

Paigaldatakse vahelaetalad 45x195 ja sarikad 50x200mm. Ematala on liittala 3x45x195, tugipost 145x145 täispuidust (lisana võimalik liimpuidust).

KATUS

Katusekate puralkattega profiilplekk, aluskate, roov 32x100 või 50x50mm. Tuulekastid kaetakse majaga sama tooni laudadega.


AVATÄITED

Aknad ja üks rõduuks plastraamidega, 3x klaaspaketiga, millest kaks selektiivklaasi. Paigaldatakse ajutine välisuks.

3. Etapp

KATUS JA KATUSLAGI

Katuslae kaldosa soojustus 200mm sarikate vahele. Sarikate ja pennide külge kinnitatakse aurutõkkekile. Sarikate peale puitliistud 25x50mm ja seejärel metallroov MP25. Nende vahel soojustus 50mm. Kokku kaldosa soojustus 250mm. Katuslae horisontaalosas soojustuseks puistevill 500mm. Lagede kate kipsplaat 13mm. Paigaldatakse plekk vihmaveerennid ja torud.

VÄLISSEINAD

Postide vahel villsoojustus 150mm, puitkarkass ja villsoojustus 50mm, aurutõkkekile, metallroov ja soojustus 50mm. Kokku soojustus 250mm.
Seinte kate kipsplaadist.

SISESEINAD

Metallkarkass 66mm, vahel heliisolatsioon mineraalvillast, kahel pool kipsplaat.

VAHELAGI

Talade peal puitlaastplaat 22mm, all metallroov MP25 ja kipsplaat. Lae vahel heliisolatsioon 50mm.

TREPP

Ehitatakse puidust trepikarkass koos ajutiste astmetega. Küljed kaetakse kipsplaadiga.

2015 kevadel valminud  EKO100
VESI JA KANALISATSIOON

Paigaldatakse majasisesed PVC vee- ja kanalisatsioonitorustikud. Vee väljavõtetele paigaldatakse kuulkraanid (va. duši otsad, mis lõpevad korgiga). Kanalisatsioonitorud lõpevad korkidega. Maja 1. korruse välisseinale paigaldatakse üks veevõtukoht kuulkraaniga. Hind ei sisalda veemõõtjat, veemõõdusõlme ja välitrasse.

ELEKTRITÖÖD

Tellija koostab elektriprojekti lähteülesande ja selle põhjal tehakse elektriprojekt. Paigaldatakse majasisesed elektrijuhtmed, harukarbid, elektrikilp ja ühendatakse maanduskontuuriga.


4. Etapp

SISEUKSED

Valged sileuksed koos käepidemetega. Ukse piirdeliist MDF.VÄLISUKS
Paigaldatakse soojustatud välisuks (hind kuni 600€) koos lukkudega (BODA,ASSA) ja käepidemetega. Ajutine uks tagastatakse ehitajale.

PÕRAND

Eluruumides (kõigis pealeWC ja pesuruumi) laminaatparkett maksumusega kuni 15€/m2, piirdeliistud MDF.

WC JA PESURUUM

Lae ja seinte niiskuskindel kipsplaat pahteldatakse ja töödeldakse niiskustõkkega. Ülemine osa seinast ja lagi värvitakse niiskuskindla värviga. I korrusel sein kõrguseni 195cm, II korrusel 120cm ja põrand kaetakse keraamiliste plaatidega hinnaga kuni 10€/m2. Mustriga, mosaiik- ja diagonaalplaatimine lisatasu eest. Pesuruumi põrandal ja vastavalt nõuetele ettenähtud seintes hüdroisolatsioon. Välisseintesse paigaldatakse kohtventilaatorid.

TREPP

Paigaldatakse männi liimpuidust lakitud trepiastmed. Astmete esiserv tugevdatud kõva lehtpuiduga (kask).

SEINAD JA LAED

Seinad ja laed pahteldatakse ja värvitakse 2x akrüüllateks värviga.

ELEKTRITÖÖD

Paigaldatakse õhksoojuspump. Paigaldatakse lihtsa vormiga valged lülitid ja pistikupesad. Pistikupesasid hinnas arvestatud 24 (välisseintes pinnapealsed,siseseintes süvistatud). Valgustuspunkte ja lüliteid arvestatud igas ruumis üks. Välisseinale paigaldatakse 2 valgustuspunkti ja 1 niiskuskindel 220v pesa. Valgustuspunkt lõpeb väljatoodud juhtmega. Televisioonikaabel viiakse elutoast katuse alla. Seinas TV pistikupesa. Telefonile 1 pesa. Elektriarvesti ei kuulu hinnaarvestusse. 
Elek

HINNAKIRI 


 

Populaarsemad lahendused