ELEMENTMAJAD


Elementmajade ehitamine

Omame pikaajalist kogemust (üle 250 maja) EKO tüüpi majade ehitamisel, milles võib teha soovi korral individuaalvajadustele vastavaid muudatusi.

Nüüd kuuluvad standardpaketti õhksoojuspump, põrandasoojustus 150mm ja kolmekordsed aknaklaasid, millest üks selektiivklaas.

Tooted: EKO-45 EKO-70 EKO-88 EKO-100 EKO-120 EKO-136 EKO-144 EKO-180

(number vastab ligikaudu maja ruutmeetrite arvule)

Maja ehituse HINNAKIRI

Projekteerimiseks vajalikud tellijapoolsed dokumendid


 

ELEMENTMAJADE TEHNILINE KIRJELDUS

Arhitektuurne lahendus

Hoone on lihtsa mahuga 1- või 1,5-korruseline puitkarkass elumaja. Hoones puudub kelder. Katusekalle on projekteeritud 35°.

Konstruktiivne lahendus

Vundament


Valatakse armeeritud ja soojustatud plaatvundament vastavalt ehitusprojektile. Peale geoloogiliste uurimuste läbiviimist kontrollitakse antud projektis näidatud standardvundamendi sobivust krundile. Vundamendi täpne lahendus näidatakse ehitusprojektis.
Välistrepimade valatakse raudbetoonist vastavalt maja projektile ja krundi sidumisprojektile.

Vundamendiplaadiks on kandev armeeritud raudbetoonplaat 100 mm, soojustuseks vahtpolüstürool 150mm, täide liiv, killustik, vajadusel geotekstiil. vastavalt ehitusprojektile. Vundamendiplaadi ülemise pinna kõrgus maapinnast on ettenähtud 30 cm.

Katus ja katuslagi

Katuslae horisontaalosa soojustuseks on 500 mm puistevilla.
Katusekatteks on ettenähtud puralkattega profiilplekk, mis paigaldatakse puitroovile. Roovi alla, sarikate peale soojustatud alale paigaldatakse aluskete. Puitsarikad 50x200 paigaldatakse sammuga 600 mm, nende vahele paigaldatakse villsoojustus 200 mm.
Sarikate, fermide ja pennide külge kinnitatakse aurutõkkekile. Sarikate peale puitliistud 25x50mm ja seejärel metallroov MP25. Nende vahel soojustus 50mm. Kokku on kaldosa soojustus 250mm. Metall roovile paigaldatakse kipskartongplaat 13mm, pahteldatakse ja värvitakse akrüüllateks sisevärviga kaks korda.
Vihmaveerennideks kasutatakse 45° kraadise kinnitusklambriga, aknaraamidega samas toonis plekist renne.
Tuulekastid on kaetud laudisega ja viimistletud majaga samas toonis.

Välisseinad

Vertikaalne hööveldatud voodrilaud paigaldatakse paisumisvahedega. Viimistletakse puidukaitsevahendiga "Vivacolor Kolorex" jättes puidu struktuuri nähtavaks (värvus kooskõlastada maja autoriga), voodrilaua all on tuulutuseks õhuvahe. Tuuletõkkeks tuuletõkkekangas Tyvek. Kandvateks välisseinteks on puitkarkass 45x145mm.
Vundamendile toetuv aluspuu on ettenähtud sügavimmutatud puidust. Seinakarkassi vahel on villsoojustus 150 mm. Sissepoole paigaldatakse puitkarkass 50mm koos soojustusega, millele kinnitatakse aurutõkke kile. Järgmine kiht sissepoole on 42mm metallkarkass koos 50mm soojustusega. Kokku seinas soojustust 250mm. Metallroovile kinnitatakse kipskartongplaat 13 mm, pahteldatakse ja värvitakse akrüüllateks värviga (2 kihti). Kasutades välisseinte viimistluseks tapeeti on soovitav kipskartong katta niiskustõkkega "Aquastop".

Aknad, uksed

Kolmekordse pakettklaasiga (millest üks selektiivklaas), plastikraamidega aknaid. Teisel korrusel kõik aknad avatavad. Väiksed aknad põranda lähedal avatavad ainult tuulutuspositsioonis.
Esimesel korrusel on avatavaid aknaid arvestusega,et igas ruumis üks avatav aken või terrassiuks.Siseuksed - valged, siledad, puitraamiga standarduksed.
Välisuks - soojustatud ja värvitud puituks - väljastpoolt värvitud sama tooni aknaraamidega. 

Mittekandvad seinad

Metallkarkass 66 mm, villsoojustus heliisolatsioon 66 mm, viimistlusplaat - kipskartong 13 mm, pahtel, akrüüllateks värv.

Vahelagi ja teise korruse põrand

Laminaatparkett, aluskate, puitlaastplaat 22 mm, vahelaetalad - samm 600 mm, ristlõige 45x195, mineraalvill heliisolatsioon 50 mm talade vahel, metallroov kübarprofiil 25 mm, kipskartongplaat 13 mm, akrüüllateks värv.

Esimese korruse põrand

Vundamendiplaadi sisse paigaldatakse vajadusel enne valu põrandaküte*. Laminaat- või kilpparketi puhul paigaldatakse parketi alla niiskusisolatsioon. Samale betoonalusele võib paigaldada ka paigaldusseguga keraamilise- või klinkerplaadi.
*- ei sisaldu standardhinnas.


Kasutades põrandaviimistluseks 28mm põrandalauda, jäetakse 50 mm põrandavalu valamata ja kandvale vundamendi plaadile paigaldatakse põrandalaua kinnitamiseks 30 mm paksused laagid (sammuga vähemalt 400 mm) ja hüdroisolatsioon.

I korruse pesuruum ja wc

Seina ja lae niiskuskindel kipskartongplaat pahteldatakse ja töödeldakse niiskustõkkega, ülemine osa seinast ja lagi värvitakse niiskuskindla värviga, pesuruumi seina alumisele osale kõrguseni 195cm (wc-s kõrguseni 120cm) paigaldatakse keraamiline plaat. Duššinurga betoonpõrand valatakse nõutavate kalletega, töödeldakse veetõkkega ja plaaditakse keraamilise plaadiga. Pesuvesi juhitakse põrandatrappi. Pesuruumi ventilatsioon toimub läbi välisseina elektriventilaatoriga. Pesuruumi uksel kasutatakse lävepakku.

II korruse pesuruum

Seintele ja lakke paigaldatud niiskuskindel kipskartongplaat pahteldatakse ja töödeldakse niiskustõkkega. Ülemine osa seinast ja lagi värvitakse niiskuskindla värviga, seinale paigaldatakse põrandast vähemalt 1,2 meetri kõrguseni keraamiline plaat või veekindel rullmaterjal.
Põrand - puitlaastplaadi peale paigaldatakse põranda kipskartongplaat, soovi korral võrk-elektriline põrandasoojendus, valatakse tasandussegu, teostatakse hüdroisolatsioon ja paigaldatakse viimistluseks keraamiline plaat. Põranda ja seina ühendused tihendatakse elastse massiga.
Pesemiseks on ettenähtud duššikabiin. Pesuvee juhtimine põrandale pole ettenähtud.
Pesuruumi ventilatsioon toimub läbi välisseina elektriventilaatori abil. Soe vesi elektriboilerist. Pesuruumi uksel kasutatakse lävepakku.

Köök

Köök on elutoaga ühendatud. Läbi välisseina on ettenähtud pliidi kohale ventilatsiooniava koos vastavate restidega (ava 100mm).


Trepp
Trepikarkass valmistatakse kuivast puitprussist. Trepi liimpuitastmete (mänd) esiservas on kasepuust tugevdusliist. Astmete ja kipskartongi ühenduskohtades kasutada puidust katteliistu. Trepipiire* tellitakse vastavalt nõuetele ja sisekujundust arvestades. Soovitav paigaldada piire ka trepikoja akna ette h=1.0 m.
*- ei sisaldu standardhinnas.Veevarustus ja kanalisatsioon

Vee- ja kanalisatsioonitorustik on vundamendi sees. Nende otsad tuuakse välja 1m kaugusele vundamendist. Majandus ja fekaalkanalisatsioon
EKO100 2. korruse trepihall

Eramu kanaliseeritakse vastavalt projekteerimistingimustele ja tellitavale teostusprojektile.
Sadeveed juhitakse krundi piires pinnasesse.

Küte

Küte on standardlahenduses õhksoojuspumbaga. Lisaks võib tellida ahjusid, kaminahjusid või kaminaid. Samuti on võimalik tellida lisaks põrandaküte niisketesse ruumidesse või kööki.

Elekter

Majasisene elektriseadmestik paigaldatakse vastavalt koostatavale elektriprojektile. Elektrikilbid on projekteeritud I korrusele esikusse. Elektrivarustus lahendatakse elektrivarustuse tehnilistele tingimustele ja vastavalt tellitava elektri projekti järgi.
Elektriprojekti hind sisaldub C paketi hinnas.


Soojustagastusega sundventilatsioon*
*- ei sisaldu standardhinnas.

Vastavalt projektile pakume kahte erinevat lahendust: 
  • Tsentraalagregaadiga ja torustikega. 
  • Sooja tagastavate kohtventilatsiooni seadmetega.

Saun*
*- ei sisaldu standardhinnas.

Välissein - kipskartongplaadile kinnitatakse teibitud ühenduskohtadega alumiinium-aurutõke, millele paigaldatakse tuulutuse tagamiseks malekorras horisontaalselt puitroov, ning kinnitatakse vertikaalselt 12 mm paksune voodrilaud.
Sisesein - 70 mm villsoojustusega täidetud metallkarkassile paigaldatakse sissepoole teibitud alumiinium-aurutõke ülekattega laes. Tuuldumise tagamiseks paigaldatakse malekorras 25 mm puitroov ja roovile kinnitatakse vertikaalselt puitlaudis. Väljapoole paigaldatakse metallkarkassile kipskartongplaat ja viimistletakse keraamilise plaadiga vastavalt pesuruumi seinte kirjeldusele. Valamu läheduses kipskartongplaat enne plaatimist töödeldakse niiskustõkkega.
Sauna seinte alumises servas kasutada ühe plaadi kõrguselt põrandaplaati, jälgides, et säiliks sauna voodrilaua taha tuulutuseks õhu ligipääs. Sauna ukseks võib kasutada klaasust ilma lävepakuta. Paigaldades jätta ukselehe ja põranda vahele vähemalt 50 mm vahe väljatõmbeventilatsiooni tagamiseks läbi pesuruumi.
Lava - valmistatakse haavapuust või muust sobivast puidust. Lava esimene aste põrandast on kõrgusega 30 cm, teine aste põrandast kõrgusega 60 cm ja kolmas, istumislava, põrandast 100 cm kõrgusel. Sauna lagi on kõrgusega 2,1 meetrit. Lagi valmistatakse metallkarkassist ja soojustatakse 100 mm paksuse villsoojustusega. Lakke paigaldatakse teibitud ühendustega alumiinium-aurutõke ja ühendatakse omakorda seina aurutõkkega. Järgmiseks paigaldatakse 25 mm puitroov, arvestusega, et säiliks seina ja lae ühine tuulutusvahe ning kinnitatakse puitlaudis.
Ventilatsioon - värske õhk juhitakse 100 mm ventilatsioonitoruga väljast saunalae pealt ahju kohale lakke kinnitatud reguleeritava klapiga ava kaudu. Toru on kaldega väljapoole maja. Maja välisseinale paigaldatakse putukavõrguga ventilatsioonirest.Tabelis toodud ehitusetappide kestvused kehtivad standardlahenduse puhul
(uuendatud 2024. aprill)

Etapp1.2.3.4.
Vundamendi ja
majaelementide
valmistamine
Majaelementide
montaaž
Soojustus ja
elektritööd
Siseviimistlustööd

EKO 704 nädalat5 nädalat4 nädalat6 nädalat
EKO 884 nädalat5 nädalat4 nädalat6 nädalat
EKO 1004 nädalat5 nädalat5 nädalat7 nädalat
EKO 1204 nädalat5 nädalat5 nädalat7 nädalat
EKO 1364 nädalat5 nädalat5 nädalat7 nädalat
EKO 1444 nädalat5 nädalat5 nädalat7 nädalat
EKO 1804 nädalat5 nädalat6 nädalat7 nädalat


ELEMENTMAJADE HINNAKIRI


Partner: Koduvalve